WEBINARIUM Aktualna analiza makro 4 lutego 2016

Podczas tych regularnych spotkań omawiana jest bieżąca sytuacja makroekonomiczna. W pierwszej kolejności analizowane jest zachowanie portfela makro, a także najciekawsze pozycje zawarte w ciągu ostatnich tygodni. Następnie, wspólnie z uczestnikami dyskutowana jest sytuacja fundamentalna najważniejszych walut, a prowadzący szczegółowo omawia sytuację gospodarczą wybranej na poprzednim spotkaniu waluty. Na koniec wspólnie tworzone są najciekawsze scenariusze makro na nadchodzące tygodnie.

Podczas spotkania dowiesz się:

 • Na czym koncentruje się uwaga wszystkich inwestorów
 • Jakie fundamenty mają bieżące trendy na głównych walutach
 • Jak handlować przy użyciu analizy makro
 • Dlaczego analiza fundamentów jest kluczowa także dla Ciebie
 • Jaka jest sytuacja gospodarcza wybranego wcześniej kraju
 • Skąd czerpać wiedzę i wiadomości gospodarcze

Obejrzyj nagranie spotkania!


Dodatkowo, będziesz miał wpływ na omawiane tematy, możliwość zadawania pytań na bieżąco i w dowolnym obszarze, a na koniec sam zadecydujesz o tym czego będzie dotyczyła dyskusja następnego miesiąca!

logo_investio_flat_white

Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis macro-tube.com nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.

 • Leszek

  a czy indeksy tez bedziecie przegladali pod wzgledem macro? Na samym webi nie zostala tez poruszona sytuacja JPY. Szczegolnie w relacji do USD. Swoja droga webi coraz fajniejsz. Ja bardzo lubie jak sa one poukladane i powtarzalne. dlatego zachecam do tego aby byly powtarzalne az do znudzenia. :) mam nadzieje ze dobrze zrozumiecie o co mi chodzi. :) swoja droga to ciekawe co to dzisiaj sie dzieje i bedzie sie dzialo w US po danych o pracy. dane chyba raczej dobre, a tu szalenstwo. rozumiem ze to moze pod dyktanto obaw o podniesienie stop, ale ze az tak? Bez jaj sytuacja taka jak w styczniu nigdy chyba nie wystepowala przy wczesniejszych cyklach podwyzek. jest duzo szybciej. ale moze po 2008 wszystko uleglo zmianie takze i ta sytacji. jak myslicie?

  • http://robertrichter.pl/ robertrichter

   Będą powtarzalne, ale zawsze też będzie coś nowego, żeby zawsze warto było przyjść! O jenie trudno powiedzieć w tej chwili coś więcej niż to, że rządzi nim jedynie spadek lub wzrost awersji do ryzyka – jeśli giełdy będą spadać, JPY powinien się umacniać i na odwrót. Ta zależność straci na znaczeniu dopiero w momencie, kiedy rynki uspokoją się na dobre.

   Co do zachowania dolara po danych, to wynikało głównie z tego, że w ostatnich dniach USD został mocno przeceniony, a że NFP były pozytywne, to wspomogły odreagowanie tego osłabienia :)