Termin podwyżki stóp procentowych w USA

Termin podwyżki stóp procentowych w USA jest obecnie najgorętszym tematem na rynkach finansowych. Każdy jeden odczyt makroekonomiczny z Stanów Zjednoczonych jest analizowany pod kątem tego, czy przybliża on termin pierwszej podwyżki stóp procentowych, czy też go oddala. Wśród napływających publikacji szczególną uwagę przyciągają dane z rynku pracy, na którym z miesiąca na miesiąc przybywa ponad 200 tysięcy nowych etatów, co silnie umacnia amerykańskiego dolara.

stopy procentowe w usa

Czy jednak wszystkie dane napływające ze Stanów Zjednoczonych są tak dobre? Największe na świecie instytucje finansowe zgodnie prognozują, że stopy procentowe zostaną przez Rezerwę Federalną podniesione już w czerwcu. Istnieje jednak wiele czynników przemawiających za tym, aby w rzeczywistości termin pierwszej podwyżki miał miejsce w późniejszym czasie. Przypomnijmy, że banki tak zgodne były ostatnim razem przed wrześniem 2013 roku, w którym według nich FED miał rozpocząć wygaszanie programu QE. Były w błędzie. Czy tym razem będzie podobnie?


Pobierz pełny raport


Zdjęcie wyróżniające: Player Pleasure

Treści przedstawione w niniejszym serwisie zostały przygotowane z należytą starannością i w oparciu o najlepszą wiedzę ich autorów. Mają one charakter informacyjny i nie stanowią rekomendacji ani porady inwestycyjnej w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715) w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców. Ich autorzy i serwis macro-tube.com nie ponoszą odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie wyżej wymienionych treści, a w szczególności za straty z nich wynikłe.