Investio

Czym jest Investio?

Investio, to w trzech słowach, świat przyjazny inwestycjom. Działalność portalu opiera się na kompleksowym podejściu do tematu inwestowania - od przeszkolenia początkujących w Akademii Investio, przez wymianę doświadczeń poprzez Stream w społecznościowej części serwisu, po udostępnianie profesjonalnych raportów, analiz i komentarzy w Dziale Analiz.

logo_investio_flat_white

Investio, to grupa doświadczonych analityków, inwestorów, a także informatyków, których celem jest rozwój świadomości inwestorów indywidualnych w Polsce.

Akademia Investio

Akademia Investio to pierwszy tego typu, niezależny projekt na rynku. Szkolenia dotyczące inwestowania na Forex’ie podzielone na kursy, w których wyróżniamy tematy i lekcje to najlepszy i najbardziej rozsądny sposób, by zacząć przygodę z tym trudnym rynkiem. Każda lekcja to kilka minut skondensowanej wiedzy, dające możliwość wykorzystania doświadczenia prowadzącego i zaoszczędzenia czasu spędzonego nad książkami. Oprócz filmików szkoleniowych w kursach znajduje się masa materiałów, które ułatwiają i urozmaicają początki na giełdzie walutowej.

akademia-investio

Stream Investio

Stream to z kolei miejsce, w którym początkujący pytają o rady doświadczonych traderów, a ci wymieniają się pomysłami dotyczącymi handlu. Nieskrępowana dyskusja i doświadczenie użytkowników obróciły się już w nie jedną zyskowną pozycję.

stream-investio

Dział Analiz Investio

W Dziale Analiz znaleźć można nie tylko raporty i analizy, ale także codzienne komentarze techniczne i makroekonomiczne, które w prosty sposób wprowadzają w otoczenie rynkowe bez konieczności obserwowania sytuacji non-stop. W tym miejscu znajdują się również cykliczne podsumowania sytuacji na różnych rynkach, które publikowane są co weekend.

dział-analiz-investio

Nieocenioną wartością serwisu są cykliczne webinaria, prowadzone przez aktywnych inwestorów - poranny przegląd scenariuszy, niedzielne “przed otwarciem rynków” czy regularne szkolenia. Webinary szkoleniowe prowadzone są zawsze w czwartek i zawsze są darmowe. Obejmują tematy od tych, dotyczących początków na rynku walutowym, przez psychologię w inwestowaniu, po najbardziej zaawansowane metody i techniki inwestycyjne.